Menu

Zachodny do tablicy

Futbol analitycznie, statystycznie i konkretnie - na tablicy Michała Zachodnego.

Zwyzywaj trenera

mzachodny

Leszek Ojrzyński nasłuchał się przy okazji meczu z Lechem Poznań...

W piątek na stadionie Wisły kibice gospodarzy wyzywali trenera o którym plotkuje się, że może zostać zatrudniony w miejsce Tadeusza Pawłowskiego...

W sobotę oberwał Romuald Szukiełowicz, bo jego Śląsk Wrocław przegrał derby z Zagłębiem Lubin...

Łatwo jest zrzucić wszystko na trenera. On przyjmie absolutnie wszystko, do jego błędów sprowadza się boiskowe pomyłki piłkarzy, on odpowiada za decyzje sędziowskie, fatalną politykę transferową klubu, różne idiotyczne decyzje działaczy oraz wybujałe ambicje wszystkich go otaczających. Na koniec palcem i tak wskażą na niego.

Dlatego tak żałuję, że książki "Living on the Volcano" Michaela Calvina nikt jeszcze nie przetłumaczył na język polski i w naszym kraju nie wydał. Jest to lektura bardzo środowiskowa, więc cudów w tym temacie się nie spodziewam, ale doskonale zdaję sobie sprawę, że podobna książka mogłaby powstać o polskich trenerach. O Czesławie Michniewiczu, który po dłuższym okresie bez pracy i kontrowersyjnej przeszłości doczekał się swojej szansy. I teraz jego zespół - Pogoń przegrała dopiero czwarty mecz w sezonie - musi walczyć z negatywną atmosferą wokół klubu. 

Takich przypadków jest więcej. Tadeusz Pawłowski opowiedziałby o tym, jak obdarto go z resztek szacunku w Wiśle Kraków. Rafał Ulatowski mógłby przytoczyć historie wpływów w szatni i z gabinetów dyrektorskich, która także odbiła się na jego niegdyś obiecującej karierze. I tak dalej... 

Nie, nie wszyscy są super szkoleniowcami na miarę reprezentacji Polski. Ale za każdym stoi historia wyrzeczeń, których większość nie zna i z których jeszcze więcej osób nie zdaje sobie sprawy.

Wczoraj z Kamilem Gapińskim rozmawialiśmy o szacunku do trenerów w audycji "Jeszcze więcej sportu". Możecie odsłuchać nagranie na poniższym playerze.

 

© Zachodny do tablicy
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci